zars

Māksla dzīvot laimīgi slēpjas spējā dzīvot tagadnē.

(Pitagors)


Īss manis apgūto psihoterapijas virzienu apraksts:

Psihoorganiskā analīze ir psihoterapijas metode, kas apvieno psihoanalītisko un humānistisko pieeju, un ķermeņa psihoterapijas elementus. Tā aplūko cilvēku nesaraujamā psihes un ķermeņa mijiedarbībā.
Psihoorganiskās analīzes ietvaros ir iespējams izmantot dažādus paņēmienus – verbalizāciju, darbu ar ķermeni, iztēli, darbu interpersonālo attiecību līmenī. Izpētot cilvēka dzīves pieredzi, ģimenes vēsturi, rūpīgi ieklausoties ķermeņa valodā, tiek noskaidrotas viņa neapzinātās vajadzības, dziļākās vēlmes un nerealizētās iespējas. Cilvēks iepazīst savu iekšējo pasauli, pieņem sevi tādu, kāds viņš ir, lai nākotnē rastu iespēju sevī mainīt to, ko vēlas, un veidot savu dzīvi, ienesot tajā gan dziļu atbildību, gan vieglumu un prieku.

Geštaltterapija – psihoterapijas virziens, kas radās un attīstījās, savienojot sevī humānistiskās psiholoģijas, psihoanalīzes un ķermeņa terapijas sasniegumus. Savu popularitāti geštaltterapija ir ieguvusi ar elastību un tehniku bagātību, jo spēj palīdzēt gan pie problēmsituāciju konsultēšanas, posttraumatiskām problēmām, gan arī dziļu personisko problēmu gadījumā. Geštaltterapijas pamatā ir pārliecība, ka personības izaugsme, sevis pilnveidošana un emocionālā diskomforta pārvarēšana ir iespējama caur dziļu emocionālu sevis, savu vajadzību un uzskatu apzināšanos, uzņemoties atbildību par savas darbības rezultātiem. Psihoterapija notiek klienta un psihoterapeita attiecībās. Geštaltterapija palīdz klientam dziļi un emocionāli apzināties savus radošās pielāgošanās šķēršļus, pārvarēt “nepabeigtas” pagātnes ietekmi.

Ģimenes sistēmfenomenoloģiskā metode. Šajā metodē ģimeni aplūko kā sistēmu, kurā valda noteikta kārtība un hierarhija. Ar sistēmiskās terapijas palīdzību var atklāt grūtību rašanās cēloni un mainīt ģimenes funkcionēšanas modeli un tās locekļu savstarpējo attiecību veidus, kā arī meklēt atbildes uz svarīgiem jautājumiem, piemēram:

  • Kā darbojas ģimenes un dzimtas sistēmas?
  • Kādi ir mīlestības likumi starp partneriem, vīru un sievu, starp vecākiem un bērniem?
  • Kāda ir bērnu vieta ģimenes sistēmā?
  • Kā ģimenes sistēmu ietekmē aborti, bērnu nāve?
  • Kas notiek ar manu bērnu?
  • Kādēļ neizdodas atrast partneri?
  • Kādēļ partnerattiecībās uzrodas „trešais”?
  • Vai es dzīvoju savu dzīvi?
  • Par ko „stāsta” manas slimības, neveiksmes un neizdevušās attiecības?
  • Kādēļ dzimtā vairākās paaudzēs atkārtojas nelaimes gadījumi?
  • Ko darīt ar dzimtas mantojumu?

Aprakstos izmantoju Latvijas Psihoterapijas biedrības mājas lapā pieejamo informāciju (www.psihoterapija.lv)

Ievēroju klientu konfidencialitāti atbilstoši LR likumdošanai un Latvijas Psihoterapeitu biedrības Ētikas kodeksa prasībām.